poniedziałek, 12 października 2015

Darmowe książki w polskich miastach - #6 NA MARGINESIE

    Jeżeli jesteś mieszkańcem Krakowa, Gdańska, Katowic, Wrocławia, Poznania lub Warszawy możesz wypożyczyć na swój tablet, czytnik lub telefon jeden z dwunastu darmowych e-book'ów (oczywiście po przeczytaniu możesz sięgnąć po kolejny). W wypożyczalnie książek zostaną zmienione reklamy na przystankach. Wystarczy, że zeskanujesz kod QR znajdujący się na plakacie pod okładką proponowanej książki.
       Kampania „Czytaj PL” to pierwsza tego typu akcja w Polsce mająca na celu promowanie czytelnictwa. Do tej pory przedsięwzięcie to miało swoje odsłony wyłącznie w moim rodzinnym Krakowie. Z darmowych e-book'ów skorzystało wtedy kilkanaście tysięcy czytelników, co skłoniło organizatorów do wyjścia z projektem poza Małopolskę.

Książki biorące udział w akcji:


6 komentarzy :

 1. Świetny pomysł z tymi e-bookami. Tylko ja mieszkam teraz w Szwecji i choć mnie do nich ciągnie, to nie bardzo mam jak z tej darmowej oferty skorzystać... A i tak wcześniej miałam duży kawałek do Katowic, więc też musiałabym się poświęcić.
  Mam nadzieję, że akcja rozwinie się na wiele innych mniejszych miast :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mam taką nadzieję, zwłaszcza że ostatnio w TVP płakali, że Polacy coraz mniej czytają...

   Usuń
 2. Fajna opcja i miło, że w końcu coś, co mam w zasięgu ręki, mimo że nie skorzystam. Bardzo bym chciał, żeby Katowice pod względem eventovym urósł do rangi Wrocławia, Poznania, Krakowia, bo póki co mamy tu tylko Targi, które mają się nieźle, ale szału nie robią.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja zazdroszczę Poznaniowi Polconu. W Krakowie próbowali reanimować Krakon ale średnio to wyszło :/

   Usuń
 3. O akcji słyszałem już dość dawno, nawet myślałem, czy nie zrobić jakiegoś info o tym, ale pomysł umarł. Zdecydowanie jest to bardzo fajna akcja, nawet myślałem czy nie skorzystać z niej. Z tych książek to pewnie bym przeczytał Otchłań, pozostałe dość mgliście kojarzę jeśli w ogóle :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każda akcja, mająca na celu promowanie czytelnictwa jest według mnie warta wspomnienia :). Zniesienie VAT-u na książki byłoby jeszcze lepszym posunięciem ale chyba tego szybko nie doczekamy ;).

   Usuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz i poświęcenie tych paru minut na lekturę mojego tekstu. Zachęcam do dołączenia do grona obserwatorów. Daje mi to dodatkową motywację przy tworzeniu kolejnych wpisów :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...