sobota, 9 maja 2015

"Stalowe serce" Brandon Sanderson- ZAPOWIEDŹ

W zdewastowanym świecie przyszłości superbohaterowie są dla ludzkości przekleństwem.

Dziesięć lat temu pojawiła się na niebie Calamity. Był to impuls, który sprawił, że niektórzy ze zwykłych dotąd ludzi zaczęli się zmieniać i przejawiać niezwykłe umiejętności. Zdumione społeczeństwo nazwało ich Epikami. Epicy nie są przyjaciółmi gatunku ludzkiego. Niezwykłe zdolności sprawiły, że odczuwają wielkie pragnienie sprawowania władzy. Ale żeby rządzić ludźmi, trzeba skruszyć ich wolę. Teraz, w mieście znanym niegdyś jako Chicago, niewiarygodnie potężny Epik zwany Stalowym Sercem sprawuje rządy Imperatora. Posiada siłę kilku ludzi i potrafi kontrolować żywioły. Oznacza to, że nie można go pokonać. Nikt nie podejmuje więc z nim walki… Nikt prócz Mścicieli.

Brandon Sanderson (ur. 1975) – amerykański pisarz, jeden z najwybitniejszych współczesnych autorów fantastyki; dwukrotny laureat nagrody Hugo. Po śmierci Roberta Jordana został wybrany przez spadkobierców, by dokończyć kultowy cykl fantasy Koło Czasu – Pomruki burzyBastiony mroku,Pamięć Światłości (polskie wydanie w przygotowaniu). W swoim dorobku ma bestsellerowe cykle z pogranicza science fiction i fantasy, m.in. trylogie Archiwum burzowego światłaZ mgły zrodzony oraz zapoczątkowaną Stalowym Sercem. Na podstawie tych dwu ostatnich tytułów powstają filmy kinowe i gry przygodowe na komputery i konsole.

Premiera: 8 czerwca 2015

1 komentarz :

  1. Za każdym razem, jak słyszę o Sandersonie to mi się śmiać chce, bo mam CHOLERNIE nie po drodze z tym autorem, a bardzo bym chciał go poznać, i tak: Elantris nie przeczytam, bo tego nie ma, a jak jest to za wiele kasy za to chcą (ebooków z chomika nie czytam); Archiwum burzowego światła się nie tykam, bo to nieskończony cykl, który ma mieć 10 tomów, a powyższa zapowiedź to z kolei literatura młodzieżowa, której za bardzo nie czytam. :D Jest nadzieja, że przeczytam niedługo "Z mgły zrodzony", bo ten 4-tomowy cykl Mag chce wznowić w ładnej szacie i twardej oprawie, ale to też pod warunkiem, że nie będzie obsuwy. :D

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz i poświęcenie tych paru minut na lekturę mojego tekstu. Zachęcam do dołączenia do grona obserwatorów. Daje mi to dodatkową motywację przy tworzeniu kolejnych wpisów :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...