czwartek, 21 stycznia 2016

Spóźnione podsumowanie 2015 roku - Coś się kończy, coś zaczyna.

   Styczeń powoli chyli się ku swojemu końcowi. Dlatego też długo myślałem, czy jest sens tak późno brać się do podsumowania roku 2015, kiedy już od 21 dni trwa młodziutki 2016. Jednak doszedłem do wniosku, że warto poświęcić parę minut aby ostatecznie zamknąć pewien etap.

   W roku 2015 udało mi się przeczytać 53 książki. Co zważywszy na masę obowiązków i brak czasu jest według mnie bardzo dobrym wynikiem. Daje bowiem to liczbę jednej książki czytanej na tydzień.

  Na dzień dzisiejszy (21-01-2016) mój blog został wyświetlony 41657 razy. Jest to wynik, który przerósł moje najśmielsze oczekiwania. Zważywszy na to, że od chwili kiedy zacząłem prowadzić „Zapomniany Pokój” zamieściłem na nim zaledwie 84 posty w przeciągu dwóch lat! Biorąc pod uwagę to, że wielu z blogowiczów pisze więcej tekstów w ciągu roku niż ja w całej swojej „blogowej karierze” sprawia, że wynik ten uważam za bardzo dobry. Dlatego dziękuję wszystkim Wam, którzy zaglądacie aby zobaczyć co u mnie słychać :).

KSIĄŻKA, KTÓRA WYWARŁA NA MNIE NAJWIĘKSZE WRAŻENIE W 2015 ROKU:


NAJWIĘKSZE ROZCZAROWANIE 2015 ROKU:


COŚ SIĘ KOŃCZY COŚ ZACZYNA


Skąd taki dość kontrowersyjny tytuł? Otóż niestety zdaję sobie sprawę, że tworzenie tego blogu będzie dla mnie coraz trudniejsze. Już teraz brakuje mi czasu a nawet siły, aby móc usiąść i napisać recenzje przeczytanej książki. Czasu brakuje również na to by móc systematycznie odwiedzać blogi innych użytkowników. Wszyscy dobrze wiemy, że jeżeli samemu nie udzielasz się gdzie indziej to powoli każdy blog takiego użytkownika zostaje zapomniany. Moje życie prywatne również nabiera rozpędu. Jak długo i jak często będą pojawiać się nowe posty w „Zapomnianym Pokoju”? Na to pytanie nie jestem w stanie sobie odpowiedzieć. Jednak jeszcze nie złożyłem broni. Piona! 

7 komentarzy :

 1. Mam nadzieję, że od czasu do czasu znajdziesz czas na napisanie recenzji albo opinii. Wszystkiego najlepszego w nowym roku. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak się zastanawiałem co się z Tobą dzieje, że od tylu tygodni cisza :) Myślę, że z prowadzenia bloga nie powinieneś rezygnować - co najwyżej będziesz dodawać recenzje, gdy znajdziesz na to czas :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie rezygnuj, to pewne! Po prostu się ogarnij, postanów sobie, że znajdziesz dosłownie chwilkę na daną książkę każdego dnia :) To działa, wiem po sobie. I później chwilkę na recenzję... Do przodu i do przodu! Trzymamy kciuki i czekamy! :))

  OdpowiedzUsuń
 4. Stary, 53 przy małej ilości czasu? To zajebiście! Ja wcale tego czasu tak mało nie miałem, a przeczytałem 55. Także luz. :)
  Z tym blogiem może ruszy do przodu, tylko teraz taki szalony okres, przez który trzeba przejść i będzie ok. Ziom, ja to czekam na recenzje kontynuacji tego Skalda. ;)
  Poza tym cieszy mnie, że mimo iż masz mało czasu na odwiedzanie blogów, to jednak wpadłeś i wypowiedziałeś się w temacie, który niejako powstał na bazie Twojej propozycji. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję statystyk :)
  Też chciałbym przeczytać tyle książek co Ty w 2015 roku, a było tego o wiele mniej, nawet mniej niż połowa u Ciebie.
  Mam nadzieję, że znajdziesz jednak czas by pisać nowe posty bo odwalasz kawał dobrej roboty! :D

  mlwdragon.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Będę tutaj zaglądać, na pewno nie zmuszaj się do pisania, bo z tego nigdy nic dobrego nie wychodzi :) bardzo ciekawy blog gratuluje tych 53 przeczytanych książek:) pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 7. Taką popularność możesz zawdzięczać tylko sobie :) Warto zaglądać tu :)
  I mam nadzieję, że uda Ci się wygospodarować choć troszkę czasu. Taka działalność internetowa, jaką jest blog i recenzowanie książek, podnosi na duchu :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy pozostawiony komentarz i poświęcenie tych paru minut na lekturę mojego tekstu. Zachęcam do dołączenia do grona obserwatorów. Daje mi to dodatkową motywację przy tworzeniu kolejnych wpisów :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...